İsm

“Sanat Senin İÇİNDİR” sloganıyla yola çıkan İzmit Sanat Merkezi, M.E.B. sertifikalı eğitimleri ile sanatı meslek edinmek isteyen ve konservatuara hazırlanan gençlerin yanı sıra bireysel farkındalığını artırmak, kendini daha iyi ifade edebilmek, etkili iletişim kurabilmek ve sanatın çeşitli dalları ile hayatına renk katmak isteyenlere eğitim veriyor.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak açılan İzmit Sanat Merkezi Tiyatro, Bale, Müzik, Resim, Modern Dans, Latin Dansları, Salsa, Tango, Yaratıcı Drama, Sinema ve Televizyon Oyunculuğu, Yaratıcı Yazarlık, Etkili Konuşma, Diksiyon ve Etkili İletişim gibi alanlarda isim yapmış uzman eğitmen kadrosuyla hizmet veriyor.

Sanat Yönetmenliğini Ragıp Savaş’ın yaptığı İzmit Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi, tiyatro dünyasının duayenlerinin önderliğinde akademisyen bir kadro tarafından yürütülüyor. Bale ve dans eğitimi dünyaca ünlü Balet Tan Sağtürk ve ekibi tarafından verilirken, müzik ve resim eğitimleri de birçok başarıya imza atmış akademisyenlerce veriliyor. Diksiyon ve Etkili İletişim dersleri TRT’nin ünlü spikerlerinden Bülend Özveren ve Elçin Temel, Etkili Konuşma ve Beden Dili Semineri yine tiyatro dünyasının ustalarından Can Gürzap tarafından veriliyor. “Sinema ve Televizyon Oyunculuğu alanında ise oyuncu koçu Özay Fecht, yıllara dayanan bilgi ve birikimlerini atölye çalışması kapsamında öğrencilerle paylaşıyor. Ayrıca Müzik Bölümü’nde London College of Music, Bale Bölümü’nde ise Sofia Üniversitesi ile işbirliği içerisinde olan kurum, bu 2 Akademi’nin sertifika programlarını da yürütmektedir.

www.izmitsanatmerkezi.com